Starachowiccy strażacy z nowym systemem telekomunikacyjnym

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach została wyposażona w nowoczesny system telekomunikacji Lincall 2.0. Za wdrożenie odpowiadała firma Infover, która jest autorem tego rozwiązania.

Lincall to specjalna platforma i oprogramowanie, tworzące zaawansowany system telekomunikacyjny. To jeden z nielicznych na rynku produktów tego typu, przygotowanych od podstaw przez polskich informatyków.

– Pracując na Lincallem staraliśmy się aby rozwiązanie z jednej strony spełniało wszystkie światowe standardy, a z drugiej było dostosowane do rzeczywistych potrzeb i możliwości polskich użytkowników.

Postawiliśmy więc w równym stopniu na wysoką jakość narzędzi i szybką możliwość rozbudowy i aktualizacji. Oferowany przez nas atrakcyjny model licencjonowania i niezależność od producenta sprzętu dodatkowo pozwalają na zminimalizowanie kosztów wdrożenia i utrzymania systemu – mówi Piotr Gwiazda, dyrektor handlowy Infover 1 Spółka Akcyjna.

W starachowickiej straży pożarnej nowy system ma poprawić jakość obsługi zgłoszeń alarmowych oraz usprawnić komunikację, a także wpłynąć na zmniejszenie kosztów. W ramach wdrożenia komenda PSP została wyposażona w nowy serwer telekomunikacyjny, składający się z profesjonalnych podzespołów w tym dwóch dysków działających w tzw. „trybie mirroring”. Oznacza to, że awaria jednego z dysków nie powoduje utraty danych lub wstrzymania działania centrali.

Do komendy trafiły także nowe aparaty telefoniczne, posiadające funkcję prowadzenia rozmów w jakości HD oraz system autoprovisioningu, pozwalający na automatyczne wgranie książki telefonicznej oraz zdalnej konfiguracji.

Firma Infover działa na rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w systemach dedykowanych, produkcji oprogramowania, a także integracji systemów i urządzeń. Projektuje i wdraża rozwiązania o szerokim spektrum biznesowym, w szczególności w dziedzinie dystrybucji, logistyki, telekomunikacji, planowania, handlu, branży budowlanej i surowców mineralnych. Jako integrator rozwiązań informatycznych, jest producentem oprogramowania, zapewniającym również kompleksową obsługę oraz dostawy sprzętu IT.

Oferta
Insignum
Systemy Dedykowane
Petrax
Platforma Sprzedaży Online
Lincall
Aplikacje Mobilne
Infrastruktura IT
Moduły Insignum
Insignum Centrala
Insignum Sprzedaż Detaliczna
Insignum Sprzedaż Hurtowa
Insignum Finanse i Księgowość
Insignum Środki Trwałe
Insignum Kadry Płace
Insignum eSklep
Insignum Handel Mobilny
Insignum eDOKUMENTY
Insignum eARCHIWUM
Usługi i sprzęt IT
Systemy i serwery IBM
Urządzenia fiskalne
Outsourcing IT
Help Desk
Usługi informatyczne
Konsulting IT
Informacje
Kontaktowe
O firmie
Praca
Aktualności
Operator EDI