Historia

Doświadczenia firmy Infover wcześniej znanej jako Kolporter Info S.A. sięgają 1991 roku. Wówczas, wdrożona została pierwsza wersja zaawansowanego sytemu do obsługi dystrybucji prasy firmy Kolporter S.A. Równocześnie trwały prace nad nowoczesnym oprogramowaniem klasy ERP dedykowanym firmom handlowym i usługowym, który obecnie sygnowany jest marką Insignum.W 2001 roku z Zakładu Informatyki z Kolporter S.A. wydzielona została oddzielna firma pod nazwą Kolporter Info S.A.Na początku 2002 roku rozpoczęto sprzedaż pełnej gamy modułów oprogramowania Insignum. Oprogramowanie to jest obecnie doceniane wśród kilku tysięcy użytkowników i doskonale sprawdza się w szczególności w rozproszonych sieciach sprzedaży hurtowej i detalicznej.W 2005 roku utworzono mazowiecki oddział firmy z siedzibą w Warszawie.
W tym samym czasie zdecydowano o rozpoczęciu produkcji urządzeń elektronicznych. Pierwszym projektem był terminal do sprzedaży kodów prepaid operatorów telefonii komórkowych i VoIP.W 2006 roku spółka stworzyła innowacyjny system sprzedaży biletów i kontroli wejść o nazwie Bezpieczny Stadion dla najnowocześniejszego wówczas obiektu stadionowego w Polsce.

Od tego roku rozpoczęto także sprzedaż niestandardowych systemów informatycznych wykonywanych pod indywidualne potrzeby klientów.W 2009 roku Infover włączył do oferty autorską Platformę Sprzedaży Online umożliwiającą zarządzanie i pełną obsługę dowolnej ilości sklepów internetowych z jednego panelu.

Pod koniec tego samego roku na rynku zadebiutowało eClicto – pierwszy w Polsce kompletny systemem dedykowany e-bookom wraz z czytnikiem w nowej technologii elektronicznego papieru.W 2011 roku spółka Kolporter Info S.A. zmieniła nazwę na Infover S.A.W 2012 roku firma rozszerzyła ofertę o system Petrax, który jest narzędziem dopasowanym do potrzeb przedsiębiorstw górniczych w zakresie kontroli realizacji kontraktów, sprzedaży i obsługi logistyki.7 maja 2012 spółka Infover S.A. przekształciła się w spółkę komandytowo – akcyjną.


 

29 sierpnia 2014 r. Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisał do rejestru przedsiębiorców przekształcenie w trybie art. 551 i następnych k.s.h. formy prawnej Infover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółki komandytowo-akcyjnej w Infover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową.


 

1 września 2017 r. Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisał do rejestru przedsiębiorców przekształcenie w trybie art. 551 i następnych k.s.h. formy prawnej Infover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową na Infover 1 Spółka Akcyjna.

 

 

Oferta
Insignum
Systemy Dedykowane
Petrax
Platforma Sprzedaży Online
Lincall
Aplikacje Mobilne
Infrastruktura IT
Moduły Insignum
Insignum Centrala
Insignum Sprzedaż Detaliczna
Insignum Sprzedaż Hurtowa
Insignum Finanse i Księgowość
Insignum Środki Trwałe
Insignum Kadry Płace
Insignum eSklep
Insignum Handel Mobilny
Insignum eDOKUMENTY
Insignum eARCHIWUM
Usługi i sprzęt IT
Systemy i serwery IBM
Urządzenia fiskalne
Outsourcing IT
Help Desk
Usługi informatyczne
Konsulting IT
Informacje
Kontaktowe
O firmie
Praca
Aktualności
Operator EDI