40 samorządów korzysta z eSesji wdrożonej przez Infover

Już 40 samorządów zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego jaki i łódzkiego, korzysta z systemu eSesja. Rozwiązanie, które wspomaga pracę samorządów, wdrożyła firma Infover.

Z systemu z powodzeniem korzystają radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Radach Powiatu w Staszowie i Końskich oraz w Gminach: Sitkówka Nowiny, Kunów, Kazimierza Wielka, Wojciechowice, Wolbórz, Czermin, Ożarów, Przecław, Aleksandrów, Końskie, Zagnańsk, Jędrzejów, Połaniec, Oleśnica, Sobków, Czarnocin, Pierzchnica, Rozprza, Masłów, Nowa Słupia, Baranów Sandomierski, Małogoszcz, Daleszyce, Pińczów, Mirzec, Bodzentyn, Brody, Kluczewsko, Łagów, Skarżysko Kościelne, Pawłów, Sulejów, Łopuszno, Chęciny, Waśniów, Miedziana Góra, Szydłów.

Oprogramowanie nie tylko obsługuje elektroniczną wymianę dokumentów pomiędzy biurem rady a radnymi, lecz również spełnia ustawowy wymóg w zakresie transmisji sesji rady gminy oraz elektronicznego (imiennego) głosowania na posiedzeniach.

– eSesja zapewnia samorządom pełną transparentność działania – wszyscy zainteresowani mają dostęp do pełnego kompletu informacji i materiałów, mogą także śledzić obrady w czasie rzeczywistym – wyjaśnia Dominik Wesołowski z firmy Infover.

Program odpowiada m. in. za elektroniczną dystrybucję materiałów na sesje, komisje rad miast, gmin, powiatów i sejmiku. Radni mają dostęp do wszystkich ważnych informacji wprowadzonych do systemu tj. komunikatów, kalendarium posiedzeń, porządków obrad oraz załączonych dokumentów.

– System daje możliwość całkowitego wyeliminowania papieru w radzie. Umożliwia zarządzanie pracami rady za pomocą komputera, laptopa czy tabletu z dostępem do Internetu. Wdrożenie eSesji umożliwia także automatyzację procesu głosowań – radny ma wyświetlone na ekranie swojego urządzenia przyciski do głosowania, a jego wyniki są wyświetlane i automatycznie przypisywane do danego dokumentu, ponadto trafiają do protokołu z porządku obrad, a także do portalu mieszkańca – dodaje Dominik Wesołowski.

Inną przydatną funkcją jest porządkowanie dyskusji – radni zgłaszają chęć zabrania głosu poprzez odpowiedni przycisk na urządzeniu, a na ekranie prowadzącego obrady pojawia się automatycznie lista zgłaszających się osób.

Infover zapewnia samorządom zainteresowanym oprogramowaniem nie tylko pełne wdrożenie systemu, ale także szkolenie z jego obsługi.