Adalmar, największy dystrybutor polskiej prasy w Europie Zachodniej, wybrał INFOVER

Systemy wspomagające dystrybucję prasy autorstwa Infover automatyzują pracę firmy Adalmar- dostawcy prasy dla Polonii m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii i Hiszpanii.

Firma Adalmar poszukiwała kompletnego rozwiązania, które w pełni zautomatyzuje pracę przedsiębiorstwa w kluczowych dla firmy obszarach – logistyki i magazynowania.

– Narzędzia z jakich korzystaliśmy do tej pory na etapie ciągłego rozwoju naszej firmy nie sprawdzały się. W sposób mało efektywny zarządzały zasobami ludzkimi. Potrzebowaliśmy systemu, który będzie z jednej strony wspomagał tak ważne w naszej działalności procesy logistyczne i kwestie rozliczeń z klientami, zaś z drugiej będzie usprawniał pracę pracowników magazynu w kompletowaniu dostaw do poszczególnych klientów, a także regulował obsługę zwrotów – wyjaśniają Małgorzata Wojciechowska-Rucińska i Wojciech Ruciński – właściciele firmy Adalmar.- Dlatego postawiliśmy na rozwiązania systemowe autorstwa INFOVER, które odpowiadają naszym oczekiwaniom – dodają właściciele firmy Adalmar.

Wdrożony system wspiera sprzedaż, automatyzuje łańcuch dostaw oraz wspomaga obszar dystrybucji. – Nasz system, oprócz szeregu funkcjonalności, związanych z usprawnianiem procesu kolportażu prasy, dostarcza informacji o dostawach, towarach. Posiada narzędzia do zarządzania bazami klientów i ich punktami oraz zawiera przeliczniki cenowe, które są bardzo pomocne przy rozliczeniach transakcji zagranicznych- mówi Adam Jęczmiński, analityk i projektant z firmy INFOVER.

Dodatkowo w firmie Adalmar Infover wdrożył narzędzia wspomagające przyjmowanie i identyfikację zwrotów automatyzujące pracę magazynu. – W tradycyjnej metodzie pracownik magazynu potrzebuje dokumentu w postaci wydruku, na podstawie którego umieszcza konkretną partię towaru na półce punktu sprzedaży. Takie rozwiązanie wymaga żmudnej pracy wykonywanej przez magazynierów i może przyczyniać się do pomyłek. Dostarczone przez nas rozwiązanie dzięki wykorzystaniu elektronicznych wyświetlaczy nie tylko minimalizuje ryzyko popełniania błędów, ale także efektywnie zarządza zasobami ludzkimi- tłumaczy Adam Jęczmiński.

Wdrożone rozwiązania wspomagają działalność przedsiębiorstwa w jego newralgicznych obszarach: dystrybucji prasy komplementacji oraz obsługi zwrotów. Zapewniają przejrzystość sprzedaży i przyczyniają się do rozwoju firmy.

Firma Adalmar to największy dystrybutor prasy polskiej na terenie Europy Zachodniej. Zaopatruje w prasę m.in. Ambasadę Polską w Berlinie oraz Instytuty i Konsulaty Polskie.