Informatyzujemy świętokrzyskie placówki medyczne

Firma Infover podpisała umowę na modernizację serwerowni z Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Kielcach oraz z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Staszowie.

Infover w obszarze modernizacji i budowy serwerowni ma kilkunastoletnie doświadczenie. Kielecka spółka wybudowała serwerownie na potrzeby Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a także opracowała kompletną dokumentację projektową na potrzeby Centrum Przetwarzania Danych Politechniki Rzeszowskiej. W trakcie realizacji jest także budowa nowoczesnego Date Center dla Urzędu Miasta Starachowice.

Modernizacja serwerowni dla Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Staszowie zakończy się w kwietniu 2020 roku. Zakres prac został podzielony na dwa etapy. Pierwsza część obejmuje prace projektowe, zaś druga to roboty budowlano-adaptacyjne.

W efekcie, placówki medyczne będą posiadać nowoczesną i zaawansowaną technologicznie serwerownię, która umożliwi sprawną obsługę obecnych i przyszłych projektów informatycznych.

Modernizacja serwerowni będzie realizowana w ramach projektu – „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego”.