INFOVER będzie miał klasę patronacką

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 Technikum nr 4 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach kształcić będzie uczniów w nowym zawodzie – technik programista. Patronat nad klasami objęła kielecka firma informatyczna – INFOVER.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i pracodawców, zdecydowaliśmy się na utworzenie nowego kierunku technik programista. Chcielibyśmy, aby uczniowie mogli już na etapie szkoły średniej rozwijać swoje pasje i zainteresowania w obszarze nowych technologii, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Stawiając na fachowość, doświadczenie i otwartość na młodych ludzi poprosiliśmy o współpracę lidera branży IT w regionie firmę INFOVER– wyjaśnia Władysław Zaucha, Dyrektor szkoły.

W ramach umowy patronackiej przyszli programiści będą mogli od strony praktycznej uczyć się programowania, pogłębiać znajomość języka angielskiego z naciskiem na słownictwo techniczne, a także brać udział w warsztatach czy szkoleniach z branży IT. -Dzięki klasie patronackiej chcemy jak najmłodszych ludzi zainteresować informatyką, programowaniem. Dodatkowo chcielibyśmy zachęcić młodzież do studiowania kierunków informatycznych i dalej popularyzować nowe technologie i programowanie – wyjaśnia Jarosław Ambroziak, Prezes Zarządu INFOVER.

Na współpracy z kielecką firmą zyskają także nauczyciele. – Z myślą o gronie pedagogicznym przygotowaliśmy cykl szkoleń tematycznych nastawionych na pogłębianie ich wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii jak i trendów rynkowych w branży IT – dodaje Damian Kalisz, Dyrektor Działu Produkcji i Rozwoju Oprogramowania.

Infover to nowoczesna firma informatyczna, która od 17 lat tworzy innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Projektuje i wdraża rozwiązania o szerokim spektrum biznesowym. Zatrudnia blisko 200 architektów systemu, inżynierów i specjalistów. Z jej doświadczenia korzystają przedsiębiorstwa będące liderami w swoich branżach (Grupa Polskie Składy Budowlane, Marwit, Komfort Łazienki, Kolporter, Nordkalk, Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, Homla, NSK Bearings, Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych i wiele innych).

W ZSE w Kielcach nauka odbywa się w zawodzie technik informatyk od wielu lat. Obecnie szkoła kształci ponad 500 przyszłych informatyków w 17 klasach. Placówka posiada 13 pracowni specjalistycznych, własną platformę e-learningową oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.