INFOVER Złotym Partnerem Kieleckich Dni Informatyki

Prelekcje, warsztaty z udziałem specjalistów  z branży IT oraz Świętokrzyski Test z Informatyki to wydarzenia, jakie towarzyszyć będą Kieleckim Dniom Informatyki, które odbędą się 3-4 kwietnia. Infover został złotym partnerem KDI. Eksperci kieleckiej spółki w ramach spotkań wygłoszą prelekcję. Infover jest także fundatorem nagród dla zwycięzców Świętokrzyskiego Testu z Informatyki w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Otwarcie Kieleckich Dni Informatyki odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. w Kieleckim Parku Technologicznym. Tego dnia zaplanowano warsztaty i prelekcje. W tym wykład inaugurujący KDI, który  wygłosi Wojciech Mach z GFT Poland, zaś Beniamin Zaborski, architekt systemów  Infover, o godzinie 14:00 przybliży programowanie w języku „dotnet” podczas prelekcji „dotnet (core) – otwarty, wydajny, przenośny”.

Drugi Dzień Kieleckich Dni Informatyki to Świętokrzyski Test z Informatyki dla studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Test zostanie przeprowadzony w aulach Politechniki Świętokrzyskiej. Przedstawiciele Infover wsparli merytorycznie przedsięwzięcia. Wspólnie ze specjalistami Altar i Transition Technology PSC układali pytania do testu. W tym roku miłośnicy programowania w kategorii studenckiej zmierzą się z pytaniami z czterech obszarów IT: wiedzy ogólnej, backendu, baz danych i frontendu.

Rekrutacja do testu potrwa do 23 marca. Zapisywać się można poprzez formularz dostępny na stronie wydarzenia  https://tiny.pl/tgfs5. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Altar, Transition Technology PSC – kategoria studencka, Infover – kategoria uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Dodatkowo w ramach Kieleckich Dni Informatyki odbędzie się także Świętokrzyski Test z Informatyki dla Juniorów, dedykowany dla uczniów VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjów. Pytania testowe zostały przygotowane przez doświadczonego metodyka Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach  (SODMiN). Na najlepszych uczniów czekają  nagrody  ufundowane przez firmę Infover S.A. oraz Urząd Miasta Kielce. Test zostanie przeprowadzony w salach informatycznych Zespołu Szkół Elektrycznych.

Kieleckie Dni Informatyki organizują wspólnie Kielecki Park Technologiczny i Politechnika Świętokrzyska.

Więcej szczegółów:

http://kieleckiedniinformatyki.pl/pl/home.