Infover projektuje serwerownie dla Politechniki Rzeszowskiej

Firma INFOVER wygrała przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy pomieszczeń przyziemia budynku „V” Politechniki Rzeszowskiej. Przedsięwzięcie jest realizowane na potrzeby Uczelnianego Centrum Przetwarzania Danych PRz.

Projekt obejmuje opracowanie planu rozmieszczenia szaf serwerowych i chłodniczych w formie kiosku IT, zaprojektowanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych, okablowania strukturalnego, a także instalacji pełnego wyposażenia obiektu w systemy chłodzenia, detekcji i gaszenia pożaru, monitoringu wizyjnego i kontroli dostępu oraz systemy sygnalizacji włamania i napadu oraz zasilania głównego i awaryjnego.

– Tworząc projekt dla instytucji użyteczności publicznej w tym przypadku Politechniki Rzeszowskiej musimy zwrócić szczególną uwagę na określenie potrzeb użytkownika. Przeprowadzić inwentaryzację obecnego stanu infrastruktury informatycznej zarówno pod kątem aranżacji pomieszczeń jak i instalacji i wyposażenia. Dzięki temu powstaje koncepcja, która posłuży nam do wykonania finalnego – gotowego projektu – wyjaśnia Grzegorz Salwa, koordynator projektów IT INFOVER.

– Mając świadomość, że w dobie dynamicznego rozwoju IT tzw. „sprawdzone ale przestarzałe rozwiązania” nie są dobre, musimy być aktywni i nadążać za rozwojem technologicznym, dlatego też przy projektowaniu wykorzystujemy nowoczesne w tym także proekologiczne rozwiązania, które z powodzeniem sprawdzą się w toku działania przedsięwzięcia – dodaje Grzegorz Salwa.