Infover w czołówce polskich firm IT

W tegorocznym rankingu największych firm teleinformatycznych w Polsce „Computerworld TOP 200”, spółka INFOVER awansowała aż o 26 pozycji. Dodatkowo w pięciu rankingowych kategoriach znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Spośród 302 firm z sektora nowych technologii, kielecki INFOVER zajął w tym roku 60. pozycję (w edycji 2013 – 86. miejsce).

Ponadto firma uplasowała się na piątym miejscu wśród największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora handlu. Szóstą pozycję spółka zajęła jako największy dostawca stacji roboczych, komputerów osobistych i peryferiów, również szóstą w kategorii najwięksi dostawcy urządzeń mobilnych, zaś siódmą w kategorii największy dostawca sprzętu firm trzecich.

Natomiast w zestawieniu największych polskich dostawców oprogramowania opartego na własnych licencjach, INFOVER zajął dziesiątą lokatę.

Ranking „Computerworld TOP 200” jest największym tego typu zestawieniem branży IT w Polsce i zawiera dane finansowe największych firm informatycznych i telekomunikacyjnych.

Tegoroczne zestawienie to już 23. wydanie. Pierwsze pojawiło się w 1992 roku.