INFOVER wybuduje serwerownie dla Gminy Starachowice

Firma Infover wygrała przetarg na projekt i budowę nowoczesnej serwerowni dla Gminy Starachowice. Umowę na realizację przedsięwzięcia podpisano 02.09.2019 r.

Projekt i budowa serwerowni w Starachowicach to kolejne tego typu przedsięwzięcie realizowane przez kielecką spółkę. Infover wybudował serwerownie na potrzeby Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a także opracował kompletną dokumentację projektową na potrzeby Centrum Przetwarzania Danych Politechniki Rzeszowskiej.

Serwerownia w Starachowicach ma powstać do końca września 2020 roku. Zakres prac został podzielony na dwa etapy. Pierwsza część obejmuje prace projektowe, zaś druga to roboty budowlano-adaptacyjne.

– Tworząc projekt dla instytucji użyteczności publicznej w tym przypadku Gminy Starachowice musimy zwrócić szczególną uwagę na określenie potrzeb użytkownika. Przede wszystkim przeprowadzić inwentaryzację obecnego stanu infrastruktury informatycznej, zarówno pod kątem aranżacji pomieszczeń, jak i instalacji i wyposażenia. Dzięki temu powstaje koncepcja, która posłuży nam do wykonania finalnego-gotowego projektu – wyjaśnia Ilona Matys, Menadżer Projektu Infover.

W efekcie zostanie wybudowana nowoczesna i zaawansowana technologicznie serwerownia, która umożliwi sprawną obsługę obecnych i przyszłych projektów informatycznych.

– Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej infrastruktury IT powstanie możliwość realizacji usług dla jednostek organizacyjnych gminy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, które przyczynią się do obniżenia kosztów informatyzacji oraz na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów informatycznych – dodaje Grzegorz Salwa Menadżer Projektu Infover.

Infover realizuje przedsięwzięcie wraz z partnerem krakowską firmą AODC. Prace nad projektem rozpoczną się już we wrześniu.