Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Końskich z systemem Lincall

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Końskich wdrożyła system Lincall- rozwiązanie telekomunikacyjne autorstwa Infover. W koneckiej straży pożarnej nowy system m.in. poprawi jakość obsługi zgłoszeń alarmowych oraz usprawni komunikację, obniżając koszty.

System, z którego z powodzeniem korzystają Komendy Powiatowe Straży Pożarnej w Starachowicach, Włoszczowej, a także Wojewódzka i Miejska Komenda Straży Pożarnej w Kielcach, został przystosowany specjalnie do pracy w komendach straży pożarnej, zapewniając redundancję połączeń alarmowych na numer 998, nagrywanie zewnętrznych źródeł audio, w tym systemów łączności radiowej.

To nowoczesne rozwiązanie telekomunikacyjne wpływa na zmniejszenie kosztów ze względu na zastąpienie dotychczasowych urządzeń do nagrywania rozmów i radiostacji jednym rozwiązaniem wykorzystującym interfejs webowy.

W ramach wdrożenia Komenda PSP w Końskich została wyposażona w nowoczesne aparaty IP, posiadające funkcję prowadzenia rozmów w jakości HD oraz system autoprovisioningu, pozwalający na automatyczne wgranie książki telefonicznej oraz zdalnej konfiguracji.

Działająca u strażaków platforma Lincall posiada również funkcję telekonferencji z nieograniczoną ilością „pokoi konferencyjnych, wirtualnych faxów oraz nagrywania zapowiedzi głosowych.