O nas

Infover od 1991 roku oferuje systemy informatyczne odpowiadające indywidualnym potrzebom przedsiębiorstw. Wyjątkowe podejście do wymagań każdego z klientów i skrupulatna analiza procesów zachodzących w jego działalności pozwala na dopasowanie najbardziej efektywnych rozwiązań.

Jako integrator rozwiązań informatycznych spółka jest producentem oprogramowania zapewniającym również kompleksową obsługę oraz dostawy sprzętu IT. Wychodząc naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom, Infover uczestniczy także w wybranych etapach projektów - od analizy i projektowania do opieki serwisowej oraz wsparcia typu Helpdesk. Wiele zaimplementowanych systemów stale rozwija dostosowując je do zachodzących zmian i rozwoju klientów.

Infover realizuje projekty dla różnych branż o szerokim spektrum biznesowym szczególnie w zakresie handlu detalicznego, dystrybucji, logistyki i planowania.

Wysoką pozycję wśród największych dostawców rozwiązań i usług IT Infover zawdzięcza doświadczeniu i zaangażowaniu zespołu posługującego się ujednoliconą metodyką. Firma zatrudnia ponad dwustu wykwalifikowanych architektów systemowych, inżynierów i specjalistów.

Jarosław Ambroziak
Prezes Zarządu

Damian Kalisz
Wiceprezes Zarządu
Dyrektor Działu Produkcji i Rozwoju Oprogramowania

Marcin Papros
Dyrektor Działu Wdrożeń i Przygotowania Projektów

Piotr Wojniak
Dyrektor Działu Usług Technicznych i Serwisowych

Piotr Gwiazda
Dyrektor Działu Handlowego

Dorota Korupczyńska
Główna Księgowa

 • Doświadczenia firmy Infover wcześniej znanej jako Kolporter Info S.A. sięgają 1991 roku. Wówczas, wdrożona została pierwsza wersja zaawansowanego sytemu do obsługi dystrybucji prasy firmy Kolporter S.A. Równocześnie trwały prace nad nowoczesnym oprogramowaniem klasy ERP dedykowanym firmom handlowym i usługowym, który obecnie sygnowany jest marką Insignum.
 • W 2001 roku z Zakładu Informatyki z Kolporter S.A. wydzielona została oddzielna firma pod nazwą Kolporter Info S.A.
 • Na początku 2002 roku rozpoczęto sprzedaż pełnej gamy modułów oprogramowania Insignum. Oprogramowanie to jest obecnie doceniane wśród kilku tysięcy użytkowników i doskonale sprawdza się w szczególności w rozproszonych sieciach sprzedaży hurtowej i detalicznej.
 • W 2005 roku utworzono mazowiecki oddział firmy z siedzibą w Warszawie.
  W tym samym czasie zdecydowano o rozpoczęciu produkcji urządzeń elektronicznych. Pierwszym projektem był terminal do sprzedaży kodów prepaid operatorów telefonii komórkowych i VoIP.
 • W 2006 roku spółka stworzyła innowacyjny system sprzedaży biletów i kontroli wejść o nazwie Bezpieczny Stadion dla najnowocześniejszego wówczas obiektu stadionowego w Polsce.
 • Od tego roku rozpoczęto także sprzedaż niestandardowych systemów informatycznych wykonywanych pod indywidualne potrzeby klientów.
 • W 2009 roku Infover włączył do oferty autorską Platformę Sprzedaży Online umożliwiającą zarządzanie i pełną obsługę dowolnej ilości sklepów internetowych z jednego panelu.
 • Pod koniec tego samego roku na rynku zadebiutowało eClicto – pierwszy w Polsce kompletny systemem dedykowany e-bookom wraz z czytnikiem w nowej technologii elektronicznego papieru.
 • W 2011 roku spółka Kolporter Info S.A. zmieniła nazwę na Infover S.A.
 • W 2012 roku firma rozszerzyła ofertę o system Petrax, który jest narzędziem dopasowanym do potrzeb przedsiębiorstw górniczych w zakresie kontroli realizacji kontraktów, sprzedaży i obsługi logistyki.
 • 7 maja 2012 spółka Infover S.A. przekształciła się w spółkę komandytowo – akcyjną.
 • 29 sierpnia 2014 r. Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisał do rejestru przedsiębiorców przekształcenie w trybie art. 551 i następnych k.s.h. formy prawnej Infover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółki komandytowo-akcyjnej w Infover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową.
 • 1 września 2017 r. Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisał do rejestru przedsiębiorców przekształcenie w trybie art. 551 i następnych k.s.h. formy prawnej Infover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową na Infover 1 Spółka Akcyjna.

Infover uczestniczy w systemach partnerskich i dysponuje certyfikatami najważniejszych producentów sprzętu i oprogramowania na świecie.

Certyfikaty przyznawane są firmom reprezentującym najwyższy poziom znajomości technologii, gwarantują szeroką wiedzę pracowników i profesjonalizm w zapewnianiu klientom satysfakcji z realizacji projektów.

Jakość i innowacyjność tworzonych przez Infover produktów oraz świadczonych usług znajdują uznanie klientów co potwierdzają liczne nagrody branżowe. Diamenty Forbesa Infover znalazł się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw, które w ostatnich latach najbardziej dynamicznie zwiększyły swoją wartość. Lider Informatyki Firma Kolporter - w całości obsługiwana informatycznie przez Infover S.A. - zdobyła tytuł Lidera Informatyki 2007 w konkursie redakcji branżowego tygodnika „Computerworld”. To trzeci tytuł Lidera Informatyki zdobyty przez klientów Kolportera Info. Gazele Biznesu Jeszcze jako Kolporter Info cztery razy znalazł się w gronie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm zdobywając w latach 2005, 2006, 2007 i 2008 tytuł "Gazeli Biznesu" przyznawany przez redakcję dziennika "Puls Biznesu". Wehikuł Czasu Nagroda przyznawana przez „Gazetę Prawną” najzdrowszym finansowo i szybko rozwijającym się firmom. Kolporter Info S.A. został wyróżniony „Wehikułem Czasu” w 2007 roku. Gepardy Biznesu Infover jeszcze jako Kolporter Info zdobył pierwsze miejsce w rankingu najbardziej dynamicznych krajowych firm, sporządzanym na zlecenie Instytutu Bankowości Spółdzielczej. Tym samym znalazła się w gronie laureatów prestiżowej nagrody „Gepardy Biznesu”. Grand Prix Targów KARTA W 2006 roku Kolporter Info SA uzyskał nagrodę Grand Prix na VI Międzynarodowej Wystawie Producentów i Użytkowników Kart i Systemów Kartowych. Firma Primus Inter Pares W 2008 roku spółka uzyskała tytuł Primus Inter Pares przyznawany firmom uznanym na rynku, inwestującym w kapitał ludzki. Przedsiębiorstwo Plus Technologia Tytuł finalisty konkursu „Przedsiębiorstwo Plus Technologia” w kategorii: „Aplikacje mobilne” przyznawany przez Polkomtel S.A. za projekt „Mobilny terminal do zasileń kart prepaid”.

ERP INSIGNUM w płockim salonie Opoczno Łazienki

17 września w Płocku otwarto pierwszy salon z kompletnym wyposażeniem do łazienek – Opoczno Łazienki. Działalność sklepu kompleksowo usprawnia oprogramowanie klasy ERP INSIGNUM, autorstwa firmy INFOVER.

więcej

Marwit wdrożył nowy system IT

Firma Marwit wdrożyła Sylogis – system informatyczny autorstwa kieleckiej spółki Infover. To rozwiązanie usprawnia procesy związane z dystrybucją produktów, realizacją zamówień, wpływając tym samym na wzrost sprzedaży.

więcej

Infover współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości

Kielecka firma informatyczna Infover wygrała przetarg ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i będzie obsługiwać infolinię, przeznaczoną dla użytkowników portalu Inwestycja w Kadry.

więcej

 

Gomar inwestuje w informatyzację

Producent mrożonek, koncentratów, soków i innych przetworów owocowo-warzywnych, firma Gomar Pińczów, wdrożyła nowoczesny system informatyczny klasy ERP. Oprogramowanie, przygotowane przez kielecką spółkę Infover, ma usprawnić zarządzanie kadrami.

więcej

System ERP INSIGNUM wspiera rozwój "Buskowianki"

Kielecka firma Infover, autor nowoczesnego oprogramowania klasy ERP do zarządzania przedsiębiorstwem usprawnia procesy biznesowe u producenta wody mineralnej „Buskowianka Zdrój”. Działająca od pięćdziesięciu pięciu lat spółka, teraz w pracy wykorzystuje moduły systemu INSIGNUM: Sprzedaż Hurtowa, Handel Mobilny, a także platformę B2B.

więcej

INFOVER: nowy moduł w INSIGNUM

System INSIGNUM klasy ERP został wzbogacony o nową funkcjonalność – eARCHIWUM. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które usprawnia obsługę, obieg i zarządzanie elektronicznymi dokumentami – zarówno księgowymi(np. faktury zakupu) jak i innymi (np. zamówienia, umowy).

więcej

Wymyślony w Kielcach system usprawni działanie biur obsługi klienta

Kielecka firma informatyczna stworzyła oprogramowanie, dzięki któremu znacznie łatwiej dodzwonić się do telefonicznego biura obsługi klienta. Inna aplikacja umożliwia sprawniejsze rozliczanie kosztów bilingów. Obydwa polskie pomysły są już stosowane na rodzimym rynku, a także w Chinach.

więcej

Kielecka firma IT podbija chiński rynek

Oprogramowanie telekomunikacyjne Lincall, autorstwa firmy INFOVER, zostało wdrożone na azjatyckim rynku, w chińskiej firmie Zycoo. To efekt wieloletniej współpracy obu spółek.

więcej

Wirtualne zwiedzanie rezerwatów

Za dwa tygodnie kieleckie rezerwaty Wietrznia, Kadzielnia i Ślichowice będzie można zwiedzać z pomocą telefonu lub tabletu. Mobilna aplikacja została przygotowana w języku polskim i angielskim. Ma pomagać turystom w dotarciu do byłych kamieniołomów, wskazywać miejsca widokowe, zwracać uwagę na najciekawsze formy skalne oraz przybliżać historię rezerwatów. Będzie zawierała także zdjęcia – powiedział Jakub Juszyński z kieleckiej formy INFOVER, która przygotowała aplikację.

więcej

Kielecka spółka w czołówce polskich firm nowych technologii

Duży sukces odnotowała kielecka spółka Infover wśród polskich firm teleinformatycznych. Wysoko awansowała w wielu kategoriach rankingu Computerworld TOP 200, który jest największym zestawieniem branży IT w Polsce. Prezes Jarosław Ambroziak podkreśla, że rosnąca ranga firmy to zasługa zespołu pracowników.

więcej

Kielecka firma w czołówce rankingu

W czołówce polskich firm IT znalazł się kielecki INFOVER. Firma w tegorocznym rankingu Computerworld TOP 200 awansowała o 26 oczek a w pięciu kategoriach rankingu znalazła się w pierwszej dziesiątce.

więcej

 

W sieci marketów „Mrówka” działa już 120 sklepów z oprogramowaniem INSIGNUM

Już 120 sklepów z sieci marketów budowlanych „Mrówka” korzysta z oprogramowania INSIGNUM. Nowy market powstał w miejscowości Brzoza (województwo kujawsko-pomorskie).

więcej

Nowoczesna telefonia i ekran z pomysłem

Kielecka spółka Infover zadziwia pracowitością i pomysłowością. Właśnie zbudowała w Ostrowcu nowoczesny system informatyczny, a nieco wcześniej pokazała wykonany przez swoich fachowców supernowoczesne urządzenie wykorzystujące przezroczysty ekran LCD.

więcej

Skrzydła 2013 dla Infover Kielce

Nagroda za INSIGNIUM – modułowy system klasy ERP wspomagający zarządzanie firmą. Infover to największa na świętokrzyskim rynku firma infor-matyczna. Ma na koncie wiele spektakularnych sukcesów, jak pierwszy w Polsce terminal do sprzedaży doładowań do telefo-nów komórkowych czy platforma do dystrybucji e-booków eC-licto.

więcej

 

Infover wśród największych polskich firm IT

Kielecka spółka Infover, która jest liderem wśród firm IT w województwie świętokrzyskim, awansowała o 14 pozycji w najnowszym zestawieniu Computerworld Top 200 największych polskich firm działających na rynku teleinformatycznym w roku 2012.

więcej

Infover wśród najlepszych firm informatycznych w Polsce. Zobacz jak rodziła się potęga

Infover - największa na świętokrzyskim rynku firma informatyczna ma na koncie wiele spektakularnych sukcesów. Wystarczy wymienić pierwszy w Polsce terminal do sprzedaży doładowań do telefonów komórkowych czy program do czytników e-booków eClicto.

więcej

Infover Spółka Akcyjna z siedzibą w Kielcach,  ul. Zagnańska 61, 25-528 Kielce Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NR KRS 0000688702 NIP: 9591486133 Wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego: 500 000,00 zł. REGON: 292417096 Strona internetowa: www.infover.pl e-mail: biuro@infover.pl DOKUMENTY: