Oprogramowanie Insignum wspiera rozwój firmy Gomar Pińczów

Producent mrożonek, koncentratów soków i innych przetworów owocowo-warzywnych, firma GOMAR Pińczów, będzie pracować na oprogramowaniu klasy ERP INSIGNUM, autorstwa firmy Infover.
Działalność spółki usprawni moduł systemu INSIGNUM – Kadry i Płace. Pozwoli on na ewidencjowanie i zarządzanie informacjami o pracownikach oraz przebiegu ich zatrudnienia w firmie.

– Dynamiczny rozwój naszej firmy wymusił inwestycje w nowoczesny i wydajny system do zarządzania personelem. Potrzebowaliśmy oprogramowania, które uporządkuje dane bieżące jak i dane archiwalne naszej kadry. Wybraliśmy oprogramowanie INSIGNUM, które spełniło większość naszych oczekiwań – stwierdza Tomasz Karbowniczek Prezes Zarządu GOMAR Pińczów Sp. z o.o. S.K.A.

– Nasze oprogramowanie charakteryzuje się dużą elastycznością. Umożliwia m.in. definiowanie różnych składników wynagradzania oraz różnych kalendarzy czasu pracy. Dzięki temu jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb Gomaru nie stanowiło żadnego problemu. Dodatkowo – zgodnie z zapotrzebowaniem – rozbudowaliśmy funkcję ewidencji czasu pracy – mówi Marian Szymański, dyrektor działu systemu Insignum. – Wdrożenie oprogramowania w pełni zautomatyzuje oraz usprawni czynności związane z administracją kadrowo-płacową – dodaje Marian Szymański.

Wdrożony w Gomarze system ułatwia także rozliczenia z ZUS-em (tworzenie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych ZUS, wysyłanie utworzonych deklaracji do programu „Płatnik”) i Urzędem Skarbowym (tworzenie i wydruki deklaracji zbiorczych PIT-4R i PIT-8AR oraz indywidualnych PIT-11 i PIT-40, wysyłanie wszystkich deklaracji PIT w formie elektronicznej do US).