Rozwiązania multimedialne Infover w Ogrodzie Botanicznym Geoparku Kielce

Turyści odwiedzający Ogród Botaniczny Geoparku Kielce będą mogli korzystać z ekranu interaktywnego dostarczonego przez firmę Infover. Dodatkowo, kielecka spółka IT zaprojektuje aplikację multimedialną do interaktywnej wędrówki po ekspozycyjnej części placówki.
– Na bazie elektronicznego planu, odwiedzający ogród będą mogli wirtualnie zwiedzić wszystkie ekspozycje i zapoznać się z okazami wchodzącymi w skład wystawy – wyjaśnia Piotr Gwiazda, dyrektor handlowy Infover.

Rozwiązanie multimedialne zostanie zaprojekowane w oparciu o specjalnie dobrane technologie, które najlepiej sprawdzają się w tego typu placówkach. Multimedialny scenariusz zwiedzania zawierać będzie także zaprojektowanie legendy umożliwiającej pokazanie powierzchni, obszaru oraz położenia.

– Na potrzeby ogrodu zastosujemy specjalnie dobrane technologie, a także efekty dźwiękowe, które nie tylko umożliwią interakcję z odwiedzającym, ale przede wszystkim uatrakcyjnią zwiedzanie – dodaje dyrektor Gwiazda.

Warto podkreślić, iż rozwiązania multimedialne dla Ogrodu Botanicznego Geoparku Kielce to już kolejne przedsięwzięcie jakie Infover realizuje dla kieleckiej placówki geologicznej. Wcześniej, na potrzeby Centrum Geoedukacji, firma zaprojektowała aplikację mobilną i audio-przewodnik po obiektach.