Samorządowcy z Podkarpacia na konferencji technologicznej INFOVER

Kilkudziesięciu samorządowców z województwa podkarpackiego wzięło udział w III konferencji „Nowoczesne rozwiązania IT dla administracji samorządowej”, adresowanej do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Organizatorem spotkania była firma Infover, we współpracy z partnerami: eSesją, Zeto Lublin, F-Secure, Fujitsu Poland.

Podczas konferencji zaprezentowano m.in. telefonię dla administracji publicznej i biznesu-Lincall, której autorem jest kielecka firma, eSesję-system do zarządzania pracami rad gmin, miast i powiatów.  Infover z powodzeniem wdrożył to rozwiązanie w 50 samorządach zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego. Telefonia Lincall zaś, usprawnia kontakt z mieszkańcami w kilkudziesięciu gminach. Nowoczesny system telekomunikacyjny świetnie sprawdza się także w jednostkach straży pożarnej, straży miejskiej oraz lecznicach – wszędzie tam gdzie jakość i szybkość komunikacji ma priorytetowe znaczenie.

– Cieszymy się, że samorządowcy tak licznie odpowiadają na nasze zaproszenie. Takie spotkania to znakomita okazja aby poznać nowoczesne rozwiązania IT- nowe możliwości technologiczne, poprawiające funkcjonowanie samorządów przynosząc oszczędności, które można przeznaczyć na inne ważne dla mieszkańców cele – wyjaśnia Dominik Wesołowski, menadżer sprzedaży Infover.

Konferencję po raz trzeci organizowała firma Infover. Poprzednie spotkania były organizowane w Staszowie i Kielcach.