Infover był generalnym wykonawcą nowej serwerowni Politechniki Rzeszowskiej, którą oddano do użytku na pod koniec grudnia 2021 roku.
Według władz uczelni nowa serwerownia pozwoli na rozwój infrastruktury teleinformatycznej Politechniki Rzeszowskiej, umożliwiając również działanie zaawansowanych platform edukacyjnych z uwzględnieniem możliwości prowadzenia zajęć zdalnych.
– Będziemy mogli znacząco zwiększyć jakość i niezawodność usług świadczonych przez Politechnikę Rzeszowską, zarówno dla naszych studentów, jak i dla pracowników. Dotyczy to głównie zdalnego i hybrydowego nauczania oraz systemów dziedzinowych stosowanych na naszej uczelni. Nowa platforma umożliwi także poszerzenie zakresu prowadzonych badań i projektów w obszarze deep learning oraz cyberbezpieczeństwa – mówił na uroczystym otwarciu serwerowni prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej.
– Projekt wymagał dużego nakładu pracy związanej nie tylko z samą budową, instalacją wyposażenia i systemów technologicznych, ale również z dostarczeniem na czas odpowiednich urządzeń. Mimo trudności związanych z łańcuchem dostaw, ograniczeniem bądź całkowitym wstrzymaniem pracy części fabryk producentów poszczególnych komponentów, a także ograniczeniami w transporcie lądowym, związanych z pandemią COVID-19 udało nam się dostarczyć niezbędne urządzenia i zakończyć realizacje inwestycji w terminie. Dzięki ambitnemu podejściu i otwartości naszych partnerów możemy cieszyć się wspólnie z sukcesu – mówi Piotr Gwiazda, dyrektor handlowy firmy Infover.
W ramach inwestycji realizowanej przez Infover wspólnie z partnerem UPWare dostarczono i zainstalowano wyposażenie oraz systemy technologiczne niezbędne do funkcjonowania bezpiecznej i nowoczesnej serwerowni w tym: platformę serwerowo-sieciową, zasilanie gwarantowane w postaci UPS-ów oraz agregatu prądotwórczego, system klimatyzacji precyzyjnej wraz z instalacją hydrauliczną, szafy serwerowe i chłodnicze, system dystrybucji i monitoringu zasilania szaf, wentylację mechaniczną, system detekcji pożaru (SAP) i suchego gaszenia pożaru gazem, monitoring wizyjny, instalacje teletechniczne i światłowodowe, system sygnalizacji włamania i napadu oraz system monitoringu środowiskowego i zarządzania infrastrukturą serwerowni.
Projekt był współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Koszt całości inwestycji wyniósł ponad 13 mln zł.