Starachowiccy strażacy z nowym systemem telekomunikacyjnym

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach została wyposażona w nowoczesny system telekomunikacji Lincall 2.0. Za wdrożenie odpowiadała firma Infover, która jest autorem tego rozwiązania.

Lincall to specjalna platforma i oprogramowanie, tworzące zaawansowany system telekomunikacyjny. To jeden z nielicznych na rynku produktów tego typu, przygotowanych od podstaw przez polskich informatyków.

– Pracując na Lincallem staraliśmy się aby rozwiązanie z jednej strony spełniało wszystkie światowe standardy, a z drugiej było dostosowane do rzeczywistych potrzeb i możliwości polskich użytkowników.

Postawiliśmy więc w równym stopniu na wysoką jakość narzędzi i szybką możliwość rozbudowy i aktualizacji. Oferowany przez nas atrakcyjny model licencjonowania i niezależność od producenta sprzętu dodatkowo pozwalają na zminimalizowanie kosztów wdrożenia i utrzymania systemu – mówi Piotr Gwiazda, dyrektor handlowy Infover 1 Spółka Akcyjna.

W starachowickiej straży pożarnej nowy system ma poprawić jakość obsługi zgłoszeń alarmowych oraz usprawnić komunikację, a także wpłynąć na zmniejszenie kosztów. W ramach wdrożenia komenda PSP została wyposażona w nowy serwer telekomunikacyjny, składający się z profesjonalnych podzespołów w tym dwóch dysków działających w tzw. „trybie mirroring”. Oznacza to, że awaria jednego z dysków nie powoduje utraty danych lub wstrzymania działania centrali.

Do komendy trafiły także nowe aparaty telefoniczne, posiadające funkcję prowadzenia rozmów w jakości HD oraz system autoprovisioningu, pozwalający na automatyczne wgranie książki telefonicznej oraz zdalnej konfiguracji.

Firma Infover działa na rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w systemach dedykowanych, produkcji oprogramowania, a także integracji systemów i urządzeń. Projektuje i wdraża rozwiązania o szerokim spektrum biznesowym, w szczególności w dziedzinie dystrybucji, logistyki, telekomunikacji, planowania, handlu, branży budowlanej i surowców mineralnych. Jako integrator rozwiązań informatycznych, jest producentem oprogramowania, zapewniającym również kompleksową obsługę oraz dostawy sprzętu IT.