Zmodernizowaliśmy serwerownie świętokrzyskich placówek medycznych

Infover unowocześnił serwerownie w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka, Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Kielcach oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Staszowie.

Kielecka spółka w obszarze modernizacji i budowy serwerowni ma kilkunastoletnie doświadczenie. Firma wybudowała serwerownie na potrzeby Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a także opracowała kompletną dokumentację projektową na potrzeby Centrum Przetwarzania Danych Politechniki Rzeszowskiej. W trakcie realizacji jest także budowa nowoczesnego Date Center dla Urzędu Miasta Satarachowice. 

Modernizacja serwerowni dla Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach,  Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Staszowie oraz Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka Szpital Specjalistyczny w Kielcach zakończyła się w czerwcu 2020 roku.

Zakres prac został podzielony na dwa etapy. Pierwsza część obejmowała prace projektowe, zaś druga-roboty budowlano-adaptacyjne obejmującej dostawę i montaż systemów: klimatyzacji, kontroli dostępu (SKD), sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN), gaszenia gazem, roboty elektryczne, system parametrów środowiskowych, połączenia światłowodowe oraz dostawę szaf rack i modernizację sieci LAN.

W efekcie placówki medyczne posiadają nowoczesną i zaawansowaną technologicznie serwerownię w raz z infrastrukturą IT, która umożliwi sprawną obsługę obecnych i przyszłych projektów informatycznych.

Modernizacja serwerowni była realizowana w ramach projektu – „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego”.